Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

ROŚNIE KWOTA KREDYTU HIPOTECZNEGO

W najlepsze trwa boom na rynku nieruchomości i w kredytach hipotecznych. O 40 procent wzrosła liczba zapytań o kredyt na zakup mieszkania w sierpniu w porównaniu z ubiegłym rokiem – podało Biuro Informacji Kredytowej. Jednak w porównaniu z lipcem tego roku zapytań o kredyt hipoteczny było mniej o prawie 3%.

ROŚNIE KWOTA KREDYTU HIPOTECZNEGO

Z najnowszego odczytu indeksu popytu na kredyty mieszkaniowe BIK wynika, że o kredyt mieszkaniowy wnioskowało prawie 42 tys. potencjalnych kredytobiorców. To o prawie 30 % więcej niż w sierpniu ubiegłego roku.

Z danych przekazanych przez banki i SKOKi do Biura Informacji Kredytowej wynika, że średnia wartość kredytu o którą wnioskowano w ubiegłym miesiącu wyniosła 330 tys. zł. – to najwięcej w historii odczytu – informuje BIK. Rośnie też liczba złożonych wniosków o kredyt. W porównaniu z ubiegłym rokiem, to o ponad 9 tysięcy więcej wniosków.

W ocenie Biura Informacji Kredytowej wzrost średniej kwoty wnioskowanego kredytu wynika z coraz wyższych cen nieruchomości. Rośnie cena m2 powierzchni użytkowej mieszkania, ale też kupujemy większe nieruchomości w lepszych lokalizacjach.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...