Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

ROŚNIE KWOTA KREDYTU HIPOTECZNEGO

W najlepsze trwa boom na rynku nieruchomości i w kredytach hipotecznych. O 40 procent wzrosła liczba zapytań o kredyt na zakup mieszkania w sierpniu w porównaniu z ubiegłym rokiem – podało Biuro Informacji Kredytowej. Jednak w porównaniu z lipcem tego roku zapytań o kredyt hipoteczny było mniej o prawie 3%.

ROŚNIE KWOTA KREDYTU HIPOTECZNEGO

Z najnowszego odczytu indeksu popytu na kredyty mieszkaniowe BIK wynika, że o kredyt mieszkaniowy wnioskowało prawie 42 tys. potencjalnych kredytobiorców. To o prawie 30 % więcej niż w sierpniu ubiegłego roku.

Z danych przekazanych przez banki i SKOKi do Biura Informacji Kredytowej wynika, że średnia wartość kredytu o którą wnioskowano w ubiegłym miesiącu wyniosła 330 tys. zł. – to najwięcej w historii odczytu – informuje BIK. Rośnie też liczba złożonych wniosków o kredyt. W porównaniu z ubiegłym rokiem, to o ponad 9 tysięcy więcej wniosków.

W ocenie Biura Informacji Kredytowej wzrost średniej kwoty wnioskowanego kredytu wynika z coraz wyższych cen nieruchomości. Rośnie cena m2 powierzchni użytkowej mieszkania, ale też kupujemy większe nieruchomości w lepszych lokalizacjach.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ROŚNIE KWOTA KREDYTU HIPOTECZNEGO

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Mniej kredytów dla mikrofirm - wynika z raportu Biura Informacji Kredytowej.

Sticky Post

Kredyt hipoteczny i stałe oprocentowanie - czy to się opłaca?

POLSKA

Z wakacji kredytowych mogą chcieć skorzystać wszyscy uprawnieni kredytobiorcy – uważa KNF. Czy wakacje kredytowe pogrążą banki?

POLSKA

Mocno spada zainteresowanie kredytami hipotecznymi. W maju aż o połowę w porównaniu z ubiegłym rokiem spadła wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe - wynika z...

%d bloggers like this: