Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

BIDEN PRÓBUJE UNIEMOŻLIWIĆ BANKOWI ROSJI SPRZEDAŻ AKTYWÓW

Biały Dom próbuje uniemożliwić rosyjskiemu bankowi centralnemu zdobywanie dolarów. Administracja Joe Bidena godzinę przed rozpoczęciem sesji w USA wprowadziła zakaz robienia jakichkolwiek interesów z bankiem.

JOE BIDEN
JOE BIDEN, PREZYDENT USA, OGŁASZA SANKCJE WOBEC ROSJI

Według informacji przekazywanych przez m.in. agencję Reutera Biały Dom otrzymał w weekend informacje, że bank centralny Rosji usiłuje upłynnić ogromną część swoich aktywów – sprzedając je m.in. amerykańskim funduszom.

CZYTAJ TEŻ: SZWAJCARIA ZAMRAŻA MAJĄTEK PUTINA I ŁAWROWA

Zakaz, który wszedł w życie dziś po południu uniemożliwia funduszom działającym w USA dokonywania takich transakcji. Amerykanie na listę instytucji objętych zakazem wciągnęli również wzorowany na norweskim rosyjski fundusz, który inwestuje w zagraniczne aktywa część pieniędzy, które Rosja zarabia na sprzedaży ropy i gazu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BIDEN PRÓBUJE UNIEMOŻLIWIĆ BANKOWI ROSJI SPRZEDAŻ AKTYWÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

BIZNES I POLITYKA

Putin włączy okupowane tereny do Rosji? Putin może już w piątek ogłosić aneksję okupowanych terytoriów- przewiduje brytyjski resort obrony.

BIZNES I POLITYKA

Trump oskarżony o wyłudzenie kredytów. Były prezydent USA Donald Trump, jego firma i troje dzieci zostali oskarżeni w środę przez prokurator Nowy Jork o...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może oznaczać ogłoszenie mobilizcji w Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Ukrainie.

%d bloggers like this: