Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

BIDEN: INFLACJA TOP PRIORYTETEM

BIDEN: INFLACJA TOP PRIORYTETEM
BIDEN: INFLACJA TOP PRIORYTETEM

Trumpa w białym domu nie ma, ale Make America Great Again pozostało. Joe Biden w state of the union, najważniejszym przemówieniu prezydenckim w USA, zapowiedział m.in. więcej produkcji w samochodów i półprzewodników – które w statystykach inflacji znajdują się wśród najmocniej drożejących – na terenie stanów zjednoczonych.

Inflacja okrada ich z zysków, które w innym przypadku mogliby odczuć. Rozumiem. Dlatego moim najwyższym priorytetem jest ustabilizowanie cen.

Jednym ze sposobów walki z inflacją jest obniżanie płac i sprawienie, ze Amerykanie zbiednieją. Myślę, że mam lepszy pomysł na walkę z inflacją. Obniżmy nasze koszty, a nie płace. Oznacza to produkcję większej liczby samochodów i półprzewodników w Ameryce.
Więcej infrastruktury i innowacji w Ameryce. Więcej taniego transportu w Ameryce. Więcej miejsc pracy, w których można dobrze zarobić na życie w Ameryce. Zamiast polegać na zagranicznych łańcuchach dostaw – produkujmy w w Ameryce.

CZYTAJ TEŻ: UE MOŻE ZAMKNĄĆ PORTY DLA ROSJI


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BIDEN: INFLACJA TOP PRIORYTETEM

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Chiny także mierzą się z wyższą niż zakładano inflacją. Zgodnie z dzisiejszym odczytem w kwietniu ceny towarów i usług wzrosły o 2.1% r/r a...

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

%d bloggers like this: