Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

BIDEN: CHINY TO TYKAJĄCA BOMBA

SPOTKANIE BIDEN-XI JINPING

Prezydent USA nazywa Chiny „tykającą bombą”. Na to zaskakujące wyznanie Joe Bidnen pozwolił sobie na spotkaniu z potencjalnymi sponsorami jego najbliższej kampanii wyborczej w oddalonym 3.5 tys. km od Waszyngtonu Utah.

Mimo, że Biden mówiąc o „tykającej bombie” miał na myśli chińską gospodarkę, a nie potencjalną inwazję na Tajwan, i tak wywołał wściekłą reakcję Pekinu, który jego słowa uznał za prowokację.>> Podobnie jak słowa z czerwca, także na spotkaniu fundraisingowym, gdy nazwał prezydenta Chin Xi Jinpinga dyktatorem

Według Bidena tykająca chińska bomba ma dwa główne zapalniki – pierwszy to zaskakujący spadek dynamiki rozwoju, który obserwujemy już dziś. A drugi to załamanie demograficzne, które prawdopodobnie zmniejszy liczebność Chin do końca tego stulecia o niemal połowę. A już dziś odbija się szybką zmianą proporcji między pracującymi, a osobami w wieku poprodukcyjnym.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.

USA

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Według prognoz zarówno konsumpcja jak i produkcja zanotowały lekki wzrost i wyszły z...

USA

Wzrosła liczba tzw. nowych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych i jest ona najwyższa od 10 miesięcy.

USA

W Stanach mocniej niż szacowano hamują ceny producentów.