Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

BIAŁORUŚ: WŁADZE MIŃSKA NAKAZAŁY ZASTĄPIENIE POLSKICH TOWARÓW RODZIMYMI ODPOWIEDNIKAMI

Władze Mińska na Białorusi nakazały sklepom zdjąć polskie towary z najlepiej eksponowanych półek – informuje Dziennik Gazet Prawna.

Płaca minimalna 2022

Nakazem zdjęcia z „najlepszych półek” – jak określić miał je mer Mińska – objęte zostały także towary z innych państw, które wprowadziły sankcje wobec Białorusi – czyli m.in. Litwa i Ukraina. Według władz Mińska polskie czy litewskie towary mają zostać zastąpione przez białoruskie.

Białoruś jest dla Polski rynkiem eksportowym z trzeciej dziesiątki na liście największych. Eksportujemy do Białorusi przede wszystkim żywność – w tym głównie owoce. Wartość polskiego eksportu do Białorusi w 2019 roku wynosiła 1.7 mld euro, co stanowiło niecały 1% polskiego eksportu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BIAŁORUŚ: WŁADZE MIŃSKA NAKAZAŁY ZASTĄPIENIE POLSKICH TOWARÓW RODZIMYMI ODPOWIEDNIKAMI

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach produkcji przemysłowej w Polsce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mariuszem Adamiakiem, dyrektorem strategii inwestycyjnych PKO Banku Polskiego.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jaki jest deficyt handlu w Uni Europejskiej i jakie są tego przyczyny rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Soroczyńskim, główym ekonomistą...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

%d bloggers like this: