Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE

BIAŁORUŚ: WŁADZE MIŃSKA NAKAZAŁY ZASTĄPIENIE POLSKICH TOWARÓW RODZIMYMI ODPOWIEDNIKAMI

Władze Mińska na Białorusi nakazały sklepom zdjąć polskie towary z najlepiej eksponowanych półek – informuje Dziennik Gazet Prawna.

Nakazem zdjęcia z „najlepszych półek” – jak określić miał je mer Mińska – objęte zostały także towary z innych państw, które wprowadziły sankcje wobec Białorusi – czyli m.in. Litwa i Ukraina. Według władz Mińska polskie czy litewskie towary mają zostać zastąpione przez białoruskie.
Białoruś jest dla Polski rynkiem eksportowym z trzeciej dziesiątki na liście największych. Eksportujemy do Białorusi przede wszystkim żywność – w tym głównie owoce. Wartość polskiego eksportu do Białorusi w 2019 roku wynosiła 1.7 mld euro, co stanowiło niecały 1% polskiego eksportu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.