Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNEK PRACY

BEZROBOCIE NAJNIŻSZE OD 34 LAT

Możemy pochwalić się najniższym od prawie 34 lat bezrobociem. Jak oszacowało dzisiaj Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia rejestrowanego spadła w czerwcu do 4,9 proc. z 5 proc. miesiąc wcześniej.

BEZROBOCIE NAJNIŻSZE OD 34 LAT
źródło: Pixabay

Ostatni raz bezrobociem poniżej 5 procent cieszyliśmy się w sierpniu 1990 r. za rządów Tadeusza Mazowieckiego.

BEZROBOCIE NAJNIŻSZE OD 34 LAT

Jak wynika z danych resortu pracy, według wstępnych danych w końcu czerwca br. w urzędach pracy zarejestrowanych było 764 tys. bezrobotnych. To o 13 tys. mniej niż w poprzednim miesiącu i o 20 tys. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.