Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

BEZPIECZNY KREDYT PODPISANY

RUSZYŁ PROGRAM KREDYTU

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzająca bezpieczny kredyt dwa procent. Nowe finansowanie ma być dostępne od 1 lipca.

Podpisana przez prezydenta ustawa, wprowadza dopłaty do rat kredytowych przez 10 lat oraz konto mieszkaniowe na preferencyjnych warunkach.

Będzie można uzyskać maksymalnie 500 tys. zł w przypadku singli, a dla małżeństw maksymalna kwota kredytu będzie 100 tys. zł wyższa , przy maksymalnym wkładzie własnym do 200 tys. zł.

Dopłata do rat będzie przysługiwała przez 10 lat.
W okresie stosowania dopłat oprocentowanie kredytu, według wyjaśnień Ministerstwa Rozwoju i Technologii, wyniesie dla kredytobiorcy 2% powiększone o marżę, prowizję i inne opłaty bankowe

Nie będzie ustawowych limitów cen metra kwadratowego.

1 komentarz

1 komentarz

  1. kredytobiorca

    7 czerwca 2023 at 23:55

    kredyt 2 % to fikcja, z dopłatą różnica to ok 200zł od zwykłego kredytu. Banki już dawno się przygotowały na to i podniosły oprocentowanie żeby rząd mógł wprowadzić dopłaty. a po 10 latach zwykli ludzie nie będą mieli jak spłacić takiego kredytu.

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: