Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TECHNOLOGIA

BEZOS WYSTARTOWAŁ I WRÓCIŁ

Miliarder Jeff Bezos poleciał na kosmiczną wycieczkę własną rakietą suborbitalną. Po 2 minutach spędzonych za granicą atmosfery z kosmosem kapsuła Blue Origin bezpiecznie wróciła na Ziemię z wszystkimi trzema kompanami miliardera.

BEZOS WYSTARTOWAŁ I WRÓCIŁ

Załogę rakiety New Shepart stanowiło 4 członków – to miliarder i założyciel Amazona Jeff Bezos, jego brat Mark Bezos oraz 82-latnia Wally Fank, która przygotowywała się do lotu kosmicznego, który nigdy się nie odbył. Czwartą osobą na pokładzie rakiety był 18-letni syn holenderskiego inwestora Oliver Daemen.
Rakieta wystartowała o 15:12 czasu środkowoeuropejskiego.

Lot trwał 10 minut, a wysokość jaką osiągnęła rakieta to 100 kilometrów nad poziomem morza. Statek suborbitalny New Shepard leciał z prędkością ponad 3 540 km/h. Po przekroczeniu linii Kármána, statek powrócił na ziemię na sześciu spadochronach. W trakcie lotu na pokładzie nie było żadnego astronauty, ani profesjonalnego personelu.
Pomimo, że Bezos przegrał wyścig z Bransonem o podbój strefy suborbitalnej to ustanowił nowy rekord wysokościowy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak wysoka jest inflacja pod koniec września i co z tego wynika rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Eugeniuszem Gatnarem, byłym...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

POLSKA

Koniec Getin Noble Banku. Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację.

POLSKA

Rzeź na GPW - najgorsza sesja od marca 2020 roku.

%d bloggers like this: