Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

BERKSHIRE HATHAWAY Z GÓRĄ GOTÓWKI

BERKSHIRE HATHAWAY
źródło: pexels.com

Jaką spółkę kupi Warren Buffet? To pytanie nurtuje inwestorów po sobotniej publikacji wyników Berkshire Hathaway który ujawnił rekordowe zapasy wolnych środków na rachunkach funduszu.

Fundusz z siedzibą w Omaha w Nebrasce zamknął cały rok zyskiem w wysokości ponad 96 miliardów dolarów, rok wcześniej zaliczając stratę 22 miliardów dolarów.

CZYTAJ TEŻ: NOWE REKORDY NA WALL STREET

Po prezentacji wyników można powiedzieć, że Buffet śpi na gotówce. Fundusz posiada 167 miliardów dolarów wolnych środków. Ta informacja pobudziła wyobraźnię inwestorów co do potencjalnych przyszłych nabytków.

Działalność ubezpieczeniowa, będąca jednym z najważniejszych źródeł przychodów, wygenerowała zysk w wysokości 5 i pół miliarda dolarów w całym ubiegłym roku. Jednocześnie fundusz podał, że sprzedał w ostatnich miesiącach 10 milionów akcji Apple, za co zainkasował 2 mld dolarów. Ale to tylko 1% udziałów funduszu w spółce.

Berkshire Hathaway zarządzany przez kończącego w tym roku 94 lata Warrena Buffeta opiera się na czterech filarach – spółkach ubezpieczeniowych, kolejowych, energetycznych oraz spółce Apple. To one, niezmiennie od lat, stanowią fundament bajecznych przychodów funduszu.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BERKSHIRE HATHAWAY Z GÓRĄ GOTÓWKI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...