Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

BENZYNA STANIAŁA DO NAWET 5.06 ZŁ. TANKUJ, BO NA DŁUGO TAK NIE ZOSTANIE

Benzyna po 5.06 złotego, diesel o 10 groszy więcej za litro. To najniższa cena, jaką dotychczas dostaliśmy od widzów BIZNES24. te ceny nie utrzymają się długo. Ropa w złotych dziś najdroższa w historii.

BENZYNA STANIAŁA DO NAWET 5.06 ZŁ. TANKUJ, BO NA DŁUGO TAK NIE ZOSTANIE

Cenę benzny bliską 5 złotym sfotografowała na stacji w Środzie Wielkopolskiej niedaleko Poznania i przysłała BIZNES24 p. Magda.

Benzyna staniała, ale zaraz zdrożeje. Ropa najdroższa w historii (liczona w złotym)

Niskie ceny paliw na długo jednak nie zostaną. Ropa Brent w nocy przebiła poziom 90 dolarów za baryłkę – po raz pierwszy pod października 20214 roku. Rano wróciła poniżej tej granicy, ale i tak w połączeniu ze słabym złotym oznacza to że baryłka ropy (ok. 160 litrów) w polskiej walucie kosztuje już 360 złotych – najwięcej w historii.

BENZYNA STANIAŁA DO NAWET 5.06 ZŁ. TANKUJ, BO NA DŁUGO TAK NIE ZOSTANIE

Obniżone stawki na żywność, nawozy i paliwa będą obowiązywać do połowy lipca. Najbardziej spektakularna jest obniżka VAT na paliwa, czyli najwyżej opodatkowane z towarów, które zostały objęte tarczą antyinflacyjną. Obniżka podatku z 23 do ośmiu procent powinna sprawić, że litr benzyny i diesla na stacjach benzynowych kosztować dziś będzie około 5 zł i 20 groszy.

CZYTAJ TEŻ: SONY KUPUJE BUNGIE. WZROST CD PROJEKT ODSZYFROWANY?

Mniej widoczne będą spadki cen żywności – szacują eksperci. Po pierwsze dlatego, że obniżka mniejsza- o 5, a nie o 15 punktów procentowych. Po drugie – ceny żywności trudniej porównać, bo produktów na półkach są tysiące. Więc sieciom handlowym łatwiej jest przejąć dla siebie różnicę ze stawki VAT.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BENZYNA STANIAŁA DO NAWET 5.06 ZŁ. TANKUJ, BO NA DŁUGO TAK NIE ZOSTANIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Shell – największa pod względem kapitalizacji naftowa spółka w Europie – kończy współpracę z Gazpromem. Shell śladem weekendowej decyzji BP poinformował w poniedziałek wieczorem,...

CENY

Ceny paliw znów znów w okolicach 5.5 złotego. Wystarczyło 2.5 tygodnia, żeby wzrosty pochłonęły niemal wszystkie korzyści z tarczy antyinflacyjnej.

ŚWIAT

Ceny żywności na świecie znów rosną - i są już tylko półtora procent poniżej historycznego szczytu sprzed dziesięciu lat. Tak wynika z danych opublikowanych...

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Wykup samochodu po leasingu i związane z tym nowe przepisy to temat kolejnego odcinka programu Ład, Podatki i Praktyka.

%d bloggers like this: