Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

BĘDZIN WYTWARZANIE Z GIGA KARĄ

BĘDZIN WYTWARZANIE
źródło: Wikipedia/Charlie89

Będzin Wytwarzanie, spółka zależna giełdowej Elektrociepłowni Będzin, otrzymała blisko 248 mln zł kary za nierozliczenie w terminie emisji CO2 za 2020 rok.

Decyzja Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach nie jest prawomocna. Będzin Wytwarzanie już zapowiedziała, że się od niej odwoła. Spółka ma na to czternaście dni.

Będzin Wytwarzanie ma problemy z rozliczeniem emisji CO2 nie tylko za 2020 rok. Dość obszernie informował o tym audytor w raporcie za pierwsze półrocze tego roku.

CZYTAJ TEŻ: NEWAG CELOWO PSUŁ POCIĄGI?

Sama spółka dowodzi, że problemy z rozliczeniem emisji CO2 i sama decyzja inspektoratu wynika z problemu systemowego, z jakim boryka się cały sektor energetyczny w Polsce. W opublikowanym komunikacie Będzin Wytwarzanie żali się, że obciążanie polskich firm energetycznych tak istotnymi karami finansowymi za niewykonanie obowiązków niemożliwych do zrealizowania spowoduje destabilizacje rynku energetycznego w Polsce.

Za pierwsze półrocze Będzin Wytwarzanie miał ponad 321 mln zł przychodów a łączny koszt zakupu paliwa niezbędnego do wytwarzania ciepła i energii elektrycznej oraz wartość certyfikatów koniecznych do rozliczenia uprawnień do emisji CO2 wyniósł łącznie ponad 395 mln. co przełożyło się na ponad 75 mln zł starty.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BĘDZIN WYTWARZANIE Z GIGA KARĄ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...