Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

„BĘDZIEMY WYGASZAĆ ZADŁUŻENIE”. MARCIN CZYCZERSKI, PREZES CCC, O PLANACH SPÓŁKI

Blisko sześcioprocentową zwyżką kursu akcji przyjęli inwestorzy kwartalne osiągnięcia CCC. Inwestorom spodobały się przede wszystkim plany ograniczenia kosztów o 25 proc.

PRZYCHODY CCC WZROSŁY

Przypomnijmy, kwartalne wyniki spółki wypadły dość słabo i poniżej oczekiwań rynków. Spodziewano się, że CCC wypracuje w trzecim kwartale prawie 210 mln zł skorygowanego zysku, tymczasem spółka wypracowała 197 mln. Wyższe od oczekiwań są za to przychody grupy CCC, które w trzecim kwartale wyniosły 2 miliardy 242 miliony złotych, analitycy oczekiwali 2 miliardów 217 milionów złotych.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI CCC PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

Co może niepokoić – to potężne zadłużenie. Koszty finansowe pochłonęły praktycznie cały zysk operacyjny. Spółka zapewnia, że pracuje nad rozwiązaniem tej kwestii – m.in. przesuwając zadłużenie (250 mln zł udzielony na podstawie CTA) do października 2024 r. Przy okazji CCC zobowiązało się też przed bankami, że w 2023 r. zredukuje zadłużenie o 320 mln zł. Zmniejszenie długów jest również wpisane w strategię – aby poprawić płynność, zapowiedziano m.in. mocniejsze oszczędności, zmniejszenie zapotrzebowania na kapitał obrotowy czy dokapitalizowanie.

Jak mówił w BIZNES24 Marcin Czyczerski, prezes CCC, spółka planuje również ograniczenie nowych inwestycji.

Mimo dość rozczarowujących wyników, inwestorzy przyjęli dobrze raport obuwniczego giganta. Jak tłumaczył w BIZNES24 Sobiesław Kozłowski, dyrektor departamentu analiz doradztwa Noble Securities, giełda zareagowała pozytywnie, bo widać, że mimo trudniejszego okresu akcjonariusze, interesariusze i podmioty finansujące spółkę cały czas ją wspierają.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

"BĘDZIEMY WYGASZAĆ ZADŁUŻENIE". MARCIN CZYCZERSKI, PREZES CCC, O PLANACH SPÓŁKI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kryzysie w budowlance i w produkcji budowlano-montażowej oraz przede wszystkim na rynku drewna rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Kubiakiem, prezydentem Polskiej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co mówi raport BIEC rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Marią Drozdowicz-Bieć z Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O protestach w Chinach i o polityce zero covid rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global Consulting, wykładowcą studiów chińskich...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co w tym momencie determinuje sytuację na rynku walut rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jackiem Maliszewskim, głównym ekonomistą w Niezależnym Domu...

%d bloggers like this: