Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UKRAINA

BĘDZIE WNIOSEK O VAT NA OLEJ Z UKRAINY

VAT NA OLEJ Z UKRAINY

Wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak poinformował, że będzie wnioskował o podatek VAT – minimum 8 proc. – na olej spożywczy, który może przyjeżdżać z Ukrainy do Polski. Obecnie olej wjeżdża do Polski na zerowej stawce VAT. Zdaniem Kołodziejczaka jest to niesprawiedliwe wobec polskich producentów.

CZYTAJ TEŻ: WZROSTY NA WALL STREET

Na 9 lutego rolnicy zaplanowali rozpoczęcie blokad na przejść granicznych z Ukrainą. Protest ma potrwać 30 dni. Organizatorem blokad jest NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych. Powodem protestu jest m.in. niedawna decyzja Komisji Europejskiej o przedłużeniu bezcłowego handlu z Ukrainą do 2025 roku.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BĘDZIE WNIOSEK O VAT NA OLEJ Z UKRAINY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...