Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

BĘDZIE TAŃSZY GAZ DLA MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM?

Tańszy gaz dla małych i średnich firm – minister Moskwa zapowiada wsparcie rządu.

TAŃSZY GAZ DLA MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM

Czy małe u średnie firmy mogą liczyć na rządowe wsparcie w sprawie wysokich cen gazu? To pytanie padało wielokrotnie na antenie BIZNES24. Teraz nadzieję daje Anna Moskwa, minister klimatu i ochrony środowiska.

Szefowa resortu twierdzi, że rząd przygotowuje wsparcie dla małych i średnich firm, które wykorzystują gaz. Przyjęcie programu wymaga jednak unijnych uzgodnień. Jak twierdzi Anna Moskwa, bez zgody Brukseli polski rząd po prostu nie może takiego wsparcia uruchomić. Jutro, na posiedzeniu Rady Unii Europejskiej, Polska ma starać się o takiej zgody uzyskanie.

Jak tłumaczyła minister, opracowany program wsparcia dla małych i średnich firm będzie wymagał notyfikacji i to na tyle skomplikowanej, co podczas negocjowania pomocy dla firm energochłonnych.

CZYTAJ TEŻ: JEST PROJEKT NOWELI USTAWY 10H

To, czego mają dotyczyć jutrzejsze obrady unijnych ministrów energii, to będzie wniosek dotyczący rozporządzenia Rady w sprawie tymczasowego mechanizmu korekty rynku gazu w celu ochrony obywateli i gospodarek przed nadmiernie wysokimi cenami.

Mechanizm nad którym pracuje Bruksela ma chronić obywateli krajów członkowskich przed nagłymi wahaniami cen gazu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BĘDZIE TAŃSZY GAZ DLA MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy obniżka zapowiadana przez rząd pomoże piekarniom rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Grzegorzem Putką, prezesem zarządu Piekarni Putka.

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

%d bloggers like this: