Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

BĘDZIE PRYWATYZACJA MIESZKAŃ KOMUNALNYCH

Będzie możliwa prywatyzacja mieszkań komunalnych – powstaje ustawa.

PRYWATYZACJA MIESZKAŃ KOMUNALNYCH

Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje nad ustawą, która umożliwi uwłaszczenie lokali komunalnych – ustaliła telewizja BIZNES24. Ustawa ma być realizacją obietnicy, którą w październiku ubiegłego roku złożył w Częstochowie Jarosław Kaczyński. Szef PiS powiedział wtedy, że ludzie powinni mieć możliwość wykupu wynajmowanych mieszkań komunalnych na własność. Kaczyński zapowiedział też, że taka ustawa zostanie przygotowana.

Trwają prace nad projektem zawierającym rozwiązania dedykowane najemcom lokali komunalnych, które będą gwarantować możliwość nabycia mieszkań na dogodnych warunkach – przyznało nam Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

CZYTAJ TEŻ: KONIEC ZARABIANIA NA MIESZKANIACH? RZĄD CHCE OGRANICZYĆ HURTOWY ZAKUP NIERUCHOMOŚCI

Resort twierdzi że po opracowaniu, projekt ustawy zostanie skierowany do konsultacji publicznych. Ministerstwo nie chce ujawnić, kto i na jakich zasadach będzie mógł wykupić lokal komunalny.

Mieszkania komunalne są własnością gmin. Mogą je wynająć osoby o niskich dochodach, których sytuacja finansowa całkowicie uniemożliwia zakup lub wynajęcie własnościowego mieszkania. Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli z 2020 roku w Polsce jest zbyt mało mieszkań komunalnych. Rekordziści czekają na przyznanie takiego lokalu nawet 20 lat. Prywatyzacja mieszkań komunalnych może spowodować, że będzie ich jeszcze mniej, a czas oczekiwania na przyznanie takiego lokalu się jeszcze wydłuży.

CZYTAJ TEŻ: NOWA USTAWA OGRANICZY ZAKUP HURTOWY MIESZKAŃ (ROZMOWA)


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BĘDZIE PRYWATYZACJA MIESZKAŃ KOMUNALNYCH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

"Pieniądze zostaw na Ziemi" - mówi dawny najbogatszy Ziemianin do obecnie najbogatszego Ziemianina. Założyciel Microsoftu Bill Gates skrytykował plany podboju Marsa snute przez Elona...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

INNE

Inflacja w Turcji wyhamowuje już drugi miesiąc.

%d bloggers like this: