Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

BĘDZIE PODWYŻSZENIE KWOTY WOLNEJ

PODWYŻSZENIE KWOTY WOLNEJ
foto: pixabay.com

Koalicja rządowa chce wrócić do jednego ze swych haseł wyborczych, czyli podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł. Szybko to jednak nie nastąpi.

CZYTAJ TEŻ: BOOM NA KREDYTY MIESZKANIOWE

Jak powiedział dziś w TVP Info minister finansów Andrzej Domański do końca kadencji rządu kwota wolna od podatku zostanie podniesiona. Domański dodał, że nowy rząd zastał finanse publiczne w bardzo trudnej sytuacji po 8 latach rządów PiS a sytuacja budżetowa jest momentami napięta.

Mimo tego rząd chce wprowadzić kolejne zwolnienia podatkowe – do 1 stycznia 2025 r. ma zostać obniżony podatek Belki „za pomocą mechanizmu zbliżonego do kwoty wolnej” i będzie ona liczona od kwoty 100 tys. zł.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BĘDZIE PODWYŻSZENIE KWOTY WOLNEJ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.