Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

BĘDZIE ŁATWIEJ O UPADŁOŚĆ MIKROFIRM

Będzie łatwiej o ogłoszenie upadłości mikrofirm. Trwają bowiem prace nad projektem dyrektywy Unii Europejskiej, która zakłada, że wniosku o ogłoszenie upadłości mikroprzedsiębiorcy nie będzie można oddalić wtedy, gdy dłużnika nie stać na koszty postępowania – informuje serwis Prawo.pl..

Finansowanie firm
Finansowanie firm / Źródło: Adobe

Dyrektywa Insolvency III, nad którą trwają obecnie prace, przewiduje, że uproszczone postępowania likwidacyjne dotyczyć będą mikroprzedsiębiorców (zatrudniających do 10 pracowników i z obrotami do 2 mln euro rocznie) i pozostawia państwom członkowskim Unii Europejskiej możliwość objęcia tego rodzaju postępowaniem małych i średnich firm.

Jak podaje serwis, za niewypłacalne będzie uznawane mikroprzedsiębiorstwo, które nie jest w stanie spłacać swoich długów w terminie wymagalności i to państwa członkowskie UE będą same określać warunki, od których zależy uznanie, że dłużnik spełnia wymogi.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d