Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

BĘDZIE ŁATWIEJ ROZLICZAĆ VAT

Będzie łatwiej rozliczać VAT – trwają prace nad nową ustawą.

TERMIN ZŁOŻENIA JPK VAT
foto: pixabay.com

Ułatwienia w VAT dla przedsiębiorców. W III kwartale tego roku Rada Ministrów ma przyjąć projekt ustawy, który m.in podwyższy limit małego podatnika czy zwiększy zakres zwolnień z VAT.

W wykazie prac legislacyjnych rady ministrów pojawił się projekt ustawy wprowadzający zmiany aby rozliczanie tego podatku stało się łatwiejsze i mniej czasochłonne- jak czytamy w uzasadnieniu projektowanych zmian.

CZYTAJ TEŻ: KONIEC TAJEMNICY BANKOWEJ W POLSCE (ROZMOWA)

Ułatwienia mają polegać na prostszym fakturowaniu i zmniejszeniu obowiązków w tym zakresie, zwiekszeniu limitu sprzedaży małego podatnika do 2 milionów euro co przyczyni się do zwiększenia ilości osób uprawnionych do stosowania metody kasowej i rozliczeń kwartalnych VAT.

Zwolnienie z podatku od towarów i usług rozszerzone zostanie o zwolnienia z VAT usług zarządzania funduszami inwestycyjnymi na fundusze inwestycyjne z siedzibą w innych państwach członkowskich UE, a nie tylko z siedzibą w Polsce jak jest obecnie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BĘDZIE ŁATWIEJ ROZLICZAĆ VAT

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

BIZNES I POLITYKA

Od 1 stycznia można będzie bliknąć podatek. Czyli opłacić go przelewem typu Blik.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

%d bloggers like this: