Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

BĘDZIE KOREKTA RACHUNKÓW ZA PRĄD?

KOREKTA RACHUNKÓW ZA PRĄD

Spółki energetyczne, które wystawiły rachunki oparte na prognozach nieuwzględniających ustawowych regulacji, mają te rachunki skorygować – zapowiedziała ministra klimatu i środowiska Paulina Henning-Kloska.

Część spółek sprzedających prąd dostarczyła swoim klientom nowe rachunki oparte o prognozy. Nie uwzględniały one jednak wchodzącej 1 lipca ustawy o bonie energetycznym, która ogranicza podwyżki prądu. W sieci publikowane były rachunki z których wynikało, że ceny energii wzrosną nawet o 100 proc. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego posłowie PiS zorganizowali akcję i publikowali w sieci, jak to nazwali, rachunki grozy.

CZYTAJ TEŻ: KOMORNIK WYŚLE PISMO MAILEM

Minister klimatu zapewnia, że maksymalna podwyżka cen prądu od 1 lipca wyniesie 26 proc. Według niej, osoby, które dostały rachunki oparte na prognozie otrzymają korektę, która będzie uwzględniała nowe regulacje.

Ministra klimatu zapowiedziała, że zwróci się do prezesów spółek energetycznych, aby jak najszybciej wysłały korekty rachunków opartych o prognozy.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BĘDZIE KOREKTA RACHUNKÓW ZA PRĄD?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.