Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SANKCJE

BĘDZIE BAN NA ROSYJSKIE DIAMENTY

BAN NA ROSYJSKIE DIAMENTY

Europa nie chce rosyjskich diamentów. Przedstawiciele państw członkowskich UE porozumieli się w czwartek wieczorem w sprawie przyjęcia 12. pakietu sankcji wobec Rosji – przekazało PAP źródło unijne.

Jak podała agencja AFP, porozumienie obejmuje w szczególności zakaz importu rosyjskich diamentów do UE. Nowy pakiet zawiera także embargo na import LPG z Rosji. Procedury mają być sfinalizowane w piątek.

CZYTAJ TEŻ: DZISIAJ DEBIUT MURAPOLU

Unia oskarżą Moskwę o finansowanie części wojny z Ukrainą poprzez lukratywny handel diamentami, który generuje obroty w wysokości od czterech do pięciu miliardów dolarów rocznie.

Unijny zakaz będzie dotyczył naturalnych i syntetycznych diamentów i biżuterii od stycznia, a rosyjskich diamentów szlifowanych w innych krajach od września 2024 roku.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BĘDZIE BAN NA ROSYJSKIE DIAMENTY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

HANDEL

Konsumpcja w Polsce znacznie wzrosła w styczniu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy uda się zażegnać spór na granicy polsko-ukraińskiej i o co tak naprawdę walczą rolnicy, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Karolem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.