Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KPO

BĘDĄ WYDŁUŻONE TERMINY NA WYDANIE KPO?

Bank Gospodarstwa Krajowego liczy na to, że będzie mógł pożyczać pieniądze z KPO nawet po jego wygaśnięciu w sierpniu 2026 roku.

BĘDĄ WYDŁUŻONE TERMINY NA WYDANIE KPO?
Źródło: BGK

Chodzi przede wszystkim o największe projekty energetyczne w ramach Funduszu Wsparcia Energetyki, finansowanego z KPO, które mają zostać rozliczone w ciągu dwóch i pół roku.

Jak powiedziała Joanna Smolik dyrektor relacji strategicznych w BGK.
„Liczymy na to, że będzie możliwość zakontraktowania umowy pożyczki z opcją jej wykorzystania w jakimś czasie przypadającym już nawet po sierpniu 2026. W innym przypadku będzie nam bardzo trudno te środki wykorzystać, ale ten problem rozleje się też na możliwości inwestorów do ich realizowania, możliwości firm wykonawczych, które nagle dostaną lawinę zapytań” – zaznaczyła Smolik.

BGK ma zarządzać pożyczkami z przyszłego Funduszu Wsparcia Energetyki, który ma być finansowany m.in. z unijnego instrumentu REPowerEU w ramach KPO.

Z kolei Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowało rewizję programów finansowanych w ramach KPO m.in. pod kątem szans ich realizacji w związku z ok. dwuletnim opóźnieniem w wykorzystaniu środków z unijnego Funduszu Odbudowy.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BĘDĄ WYDŁUŻONE TERMINY NA WYDANIE KPO?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...

UNIA EUROPEJSKA

Afera w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, która może spowodować utratę ogromnych środków z unijnej kasy.