Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

BĘDĄ SZCZEPIENIA W APTEKACH

Ustawa umożliwiająca szczepienie przeciw Covid w aptekach podpisana przez prezydenta. Dokładnie jest to nowelizacja ustawy farmaceutycznej.

W ramach tej nowelizacji wprowadzono „możliwość prowadzenie szczepień ochronnych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, w aptekach ogólnodostępnych” – czytamy w komunikacie.

Co ciekawe nowela wprowadza także regulację zakładającą uwzględnianie, przy ustalaniu prawa i wysokości emerytury górniczej, okresu czasowego oddelegowania pracowników, którzy posiadają uprawnienia ratownika górniczego lub sanitariusza, do wykonywania prac przy zwalczaniu epidemii w ramach wsparcia działania szpitali w związku z COVID-­­19.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w USA wydało komunikat mówiący o 11 krotności zagrożenia śmiercią z powodu COVID-19 w przypadku braku szczepienia.

COVID

Zaszczepieni jednak z przywilejami. Rząd stopniowo odwołuje swoje wcześniejsze deklaracje, że nie będzie obostrzeń dla niezaszczepionych.

COVID

Przedsiębiorcy w Hiszpanii podobnie jak w Polsce - nie mogą od klientów wymagać szczepienia przeciw COVID. Takie orzeczenie - dotyczące prowincji Andaluzja ma południu...

COVID

Rośnie liczba amerykańskich stanów, hrabstw, miast i firm, które wymagają od pracowników sektora usługowego szczepień przeciwko Covid-19. Nowy Jork jest pierwszym dużym miastem w...