Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

BĘDĄ SZCZEPIENIA W APTEKACH

Ustawa umożliwiająca szczepienie przeciw Covid w aptekach podpisana przez prezydenta. Dokładnie jest to nowelizacja ustawy farmaceutycznej.

BĘDĄ SZCZEPIENIA W APTEKACH

W ramach tej nowelizacji wprowadzono „możliwość prowadzenie szczepień ochronnych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, w aptekach ogólnodostępnych” – czytamy w komunikacie.

Co ciekawe nowela wprowadza także regulację zakładającą uwzględnianie, przy ustalaniu prawa i wysokości emerytury górniczej, okresu czasowego oddelegowania pracowników, którzy posiadają uprawnienia ratownika górniczego lub sanitariusza, do wykonywania prac przy zwalczaniu epidemii w ramach wsparcia działania szpitali w związku z COVID-­­19.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Szczepienia w Niemczech przyspieszają. 30 milionów dodatkowych dawek szczepionki przeciw COVID-19 w Niemczech od 18 listopada. Nowy kanclerz Olaf Scholz- podobnie jak wcześniej prezydent...

FIRMA

Jeśli jesteś pracownikiem służby zdrowia, lub jeśli masz co najmniej 50 lat - możesz już dziś zapisać się na trzecią dawkę szczepienia przeciw covid-19....

COVID

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w USA wydało komunikat mówiący o 11 krotności zagrożenia śmiercią z powodu COVID-19 w przypadku braku szczepienia.

COVID

Zaszczepieni jednak z przywilejami. Rząd stopniowo odwołuje swoje wcześniejsze deklaracje, że nie będzie obostrzeń dla niezaszczepionych.