Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

BARDZO DROGA UGODA GOOGLE

Ugoda Google za 700 mln dolarów.

JAK ZARABIAĆ NA AI

Koncern Google zapłaci swoim klientom 700 milionów dolarów w związku z ograniczaniem dystrybucji aplikacji na urządzenia z systemem Android, donosi Polska Agencja Prasowa.

Jak wynika z warunków ugody antymonopolowej z amerykańskimi stanami i konsumentami ogłoszonej w sądzie federalnym w San Francisco, Google przekaże 630 mln dolarów na fundusz ugodowy dla klientów i 70 mln dolarów na fundusz, który zostanie wykorzystany przez stany.

CZYTAJ TEŻ: AFERA W NEWAGU – PREMIER WIEDZIAŁ?

Google został oskarżony o nadmierne obciążanie konsumentów poprzez bezprawne ograniczenia w dystrybucji aplikacji na urządzenia z Androidem i niepotrzebne opłaty za transakcje w aplikacjach.

Ugoda to nie koniec kłopotów koncernu – Google stoi w obliczu innych procesów sądowych kwestionujących jego praktyki w zakresie wyszukiwania i reklamy cyfrowej.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BARDZO DROGA UGODA GOOGLE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

USA

Jak rynki zareagują na rezygnację Joe Bidena z kandydowania w wyborach prezydenckich? W poniedziałkowy poranek dolar lekko słabnie, podobnie bitcoin, zdrożały natomiast złoto i...

USA

Mały – pozornie – błąd firmy – i potężne, globalne straty. Chodzi oczywiście o globalną awarię w Microsofcie. Inwestorzy, chyba w odwecie wyprzedają walory...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.