Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

BARDZO DROGA UGODA GOOGLE

Ugoda Google za 700 mln dolarów.

ALPHABET TRACI

Koncern Google zapłaci swoim klientom 700 milionów dolarów w związku z ograniczaniem dystrybucji aplikacji na urządzenia z systemem Android, donosi Polska Agencja Prasowa.

Jak wynika z warunków ugody antymonopolowej z amerykańskimi stanami i konsumentami ogłoszonej w sądzie federalnym w San Francisco, Google przekaże 630 mln dolarów na fundusz ugodowy dla klientów i 70 mln dolarów na fundusz, który zostanie wykorzystany przez stany.

CZYTAJ TEŻ: AFERA W NEWAGU – PREMIER WIEDZIAŁ?

Google został oskarżony o nadmierne obciążanie konsumentów poprzez bezprawne ograniczenia w dystrybucji aplikacji na urządzenia z Androidem i niepotrzebne opłaty za transakcje w aplikacjach.

Ugoda to nie koniec kłopotów koncernu – Google stoi w obliczu innych procesów sądowych kwestionujących jego praktyki w zakresie wyszukiwania i reklamy cyfrowej.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BARDZO DROGA UGODA GOOGLE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowych wynikach Banku Pekao S.A, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Strączyńśkim, wiceprezesem Pekao S.A.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w Polsce mamy już bańkę w nieruchomościach i kiedy spadną ceny, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Szymonem Pifczykiem, autorem autor...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy KPO, wzrost płac oraz likwidacja tarcz antyinflacyjnych podbiją poziom inflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią Rady...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach dla przedsiębiorców oraz dla współwłaścicieli spółek z o.o. płacących ZUS, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Mirosławą Zugaj, partnerem w Chojnacka &...