Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

BARDZO DOBRE WYNIKI GRUPY PGE

WYNIKI GRUPY PGE
źródło: GK PGE

Ponad jeden miliard siedemset milionów zł zysku netto wykazała grupa PGE w pierwszym kwartale tego roku. To o ponad 700 milionów więcej niż rok wcześniej, wynika z raportu spółki.

EBITDA wyniosła blisko 3.5 miliarda zł, co oznacza wzrost o 31% rok do roku. W tym wyniku największy udział miały segmenty: Dystrybucja 38%, Ciepłownictwo 27%, Energetyka Konwencjonalna 27% i Energetyka Odnawialna 13%. Wynik uwzględnia ponad 2 miliardy zł kwartalnego odpisu na Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny, z którego finansowane jest zamrożenie cen energii elektrycznej dla odbiorców końcowych.

CZYTAJ TEŻ: ANSWEAR.COM: PRZYCHODY W GÓRĘ O 52% ROK DO ROKU

W pierwszym kwartale przychody grupy przekroczyły 27 miliardów zł, co daje wzrost o 61% rok do roku. W tym okresie o 74% wzrosły także nakłady inwestycyjne spółki, które wyniosły ponad półtora miliarda zł.

BARDZO DOBRE WYNIKI GRUPY PGE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: