Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

BANKRUCTWO USA WISI NA WŁOSKU

BANKRUCTWO USA
źródło: The White House

Wczorajsza sesja na Wall street zakończyła się ponad jednoprocentowymi spadkami głównych indeksów. Inwestorzy wyczekują przełomu w negocjacjach w sprawie podniesienia limitu zadłużenia. Brak porozumienia do 1 czerwca oznacza bankructwo Stanów Zjednoczonych.

Prezydent USA Joe Biden i przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy nie byli w stanie dojść do porozumienia w sprawie podwyższenia pułapu zadłużenia rządu USA wynoszącego prawie 31,5 biliona dolarów na 10 dni przed możliwą niewypłacalnością, ale obiecali, że będą dalej rozmawiać. Potencjalna umowa musiałaby zostać wcześniej zatwierdzona jeszcze przez Kongres USA.

CZYTAJ TEŻ: SPADKI NA WALL STREET

Gdyby Stany Zjednoczone przestały spłacać swoje zadłużenie, zobaczylibyśmy natychmiastowy spadek indeksów na giełdach i miesięczne opóźnienie w płatnościach, co byłoby dużym ciosem dla PKB USA. Przy akcjach znajdujących się tak blisko górnych granic zakresu technicznego, który obowiązuje od listopada, wydaje się niemożliwe, aby mogły jeszcze wzrosnąć, zanim zostanie zawarte porozumienie ws. zadłużenia”– napisał w raporcie Ed Moya, starszy analityk rynkowy w Oanda.

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała, że jest wysoce prawdopodobne, że jej departamentowi zabraknie środków na początku czerwca i powtórzyła swoje ostrzeżenie, że moment ten może nadejść już 1 czerwca.

BANKRUCTWO USA WISI NA WŁOSKU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: