Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

BANKRUCTWO USA TERAZ W RĘKACH SENATU

BANKRUCTWO USA

Zaledwie na kilka dni przed bankructwem, amerykanie przepchnęli przez izbę reprezentantów ustawę o podniesieniu limitu zadłużenia. Teraz dokument trafi do senatu, kontrolowanego przez demokratów, a ci zapowiadają uchwalić go w przeciągu 48 godzin.

Dramatyczne rozstrzygnięcie wielotygodniowych negocjacji białego domu ze speakrem izby reprezentantów miało miejsce kilka godzin temu w izbie niższej amerykańskieg parlamentu. Za projektem ustawy było 314 kongresmenów przeciw 117.

CZYTAJ TEŻ: OD LIPCA TAŃSZY GAZ DLA FIRM

„Żadna ze stron nie dostała wszystkiego, czego chciała. To jest odpowiedzialność za rządzenie” – powiedział prezydent Joe Biden w oświadczeniu bezpośrednio po głosowaniu. Biden podziękował McCarthy’emu za „negocjowanie w dobrej wierze” i wezwał Senat do szybkiego przyjęcia ustawy.

„To nie była łatwa walka. Zdenerwowałem ludzi po obu stronach” – powiedział McCarthy. „Ale myślę, że zrobiliśmy całkiem dobrze dla narodu amerykańskiego”.

Głosowanie w senacie zaplanowane jest na dzisiejszy wieczór, także jeszcze w tym tygodniu formalnie bankructwo USA zostanie zażegnane.

Kontrowersyjna ustawa zawiesza limit długu do stycznia 2025 i mrozi wydatki budżetowe w roku fiskalnym 2024 – poza wydatkami obronnymi – na poziomie z obecnego roku. Porozumienie przewiduje wzrost tych wydatków o 1 proc. w kolejnym roku. Według analiz pozwoli to zredukować deficyt budżetowy o 1,5 bln dolarów w ciągu 10 lat.

BANKRUCTWO USA TERAZ W RĘKACH SENATU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: