Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

BANKOWE ŻNIWA NIE USTAJĄ

Inwestorzy którzy martwią się o wyhamowanie rajdu banków na GPW robią to chyba na zapas. Nic bowiem nie wskazuje by zyski banków miały szybko stopnieć.

BANKOWE ŻNIWA NIE USTAJĄ
zdjęcie: Antonio/adobe stock

Jak podał Narodowy Bank Polski zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-kwiecień 2024 roku wyniósł 14 mld 430 mln zł – to 11 i pół procent więcej niż w pierwszych czterech miesiącach ubiegłego roku. W samym kwietniu zysk banków wyniósł ponad 4 mld zł.

Całkowite przychody operacyjne netto sektora w okresie styczeń-kwiecień 2024 roku wyniosły ponad 41 mld zł, co oznacza wzrost o 10 proc. rok do roku.

W ostatnim miesiącu sektorowy indeks WIG-Banki stracił prawie 5 proc., ale w skali ostatnich 12 miesięcy inwestycje w akcje banków notowanych na warszawskim parkiecie przyniosły średnio 75 procentową stopę zwrotu.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.