Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

BANKI NADAL KOSZĄ KASĘ

Bankowe żniwa nie ustają. Po rekordowym pod względem zysków tego sektora 2023 roku, początek nowego roku zapowiada się jeszcze lepiej.

CZŁONKOWIE ZARZĄDU PKO BP

Zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-luty 2024 roku wyniósł 7 mld 300 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 19 proc. – poinformował Narodowy Bank Polski. W samym tylko lutym zysk sektora wyniósł 3 mld 600 mln zł.

Przypomnijmy że w całym 2023 roku banki zarobiły na czysto ponad 27 i pół mld zł. To o 160 proc. więcej niż rok wcześniej.

Banki zarabiają głównie na przychodach odsetkowych, które są pochodną utrzymujący się wysokich stóp procentowych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...