Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

BANKI CORAZ BOGATSZE

Z najnowszych danych NBP wynika, że zysk netto wszystkich zarejestrowanych banków w Polsce wyniósł ponad 7.5 mld zł w okresie od stycznia do lipca bieżącego roku.

PODWYŻKA STÓP PROCENTOWYCH
FOT.: Łukasz Radziejewski / UNSPLASH

Zysk netto o 76% większy niż w analogicznym okresie zeszłego roku wypracowały wszystkie komercyjne banki działające w Polsce. Od stycznia do lipca banki osiągnęły przychody operacyjne netto na poziomie 40 mld. złotych, co oznacza wzrost o 0,3% rok do roku, w tym wypracowany zysk netto wyniósł 7 mld 680 mln zł. W samym lipcu zysk netto wyniósł 1,56 mld zł, co oznacza wzrost o 39% rdr.

W tym roku banki znacząco obniżyły koszty odsetkowe i odpisy z tytułu odpisów wartości aktywów finansowych. O 13% zwiększyły się przychody z tytułu opłat i prowizji.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BANKI CORAZ BOGATSZE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak długo będziemy musieli uciekać przed wysoką inflacją rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Jarosławem Klepackim z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O VeloBanku rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Adamem Marciniakiem, główny twórcą i pełniącym obowiązki prezesa zarządu VeloBanku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O orzeczeniu sądu okręgowego w Katowicach rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Tadeuszem Białkiem, wiceprezesem Związku Banków Polskich.

POLSKA

Bankowy kryzys wokół WIBORu. Związek Banków Polskich przekonuje, że rozumienie postanowienia Okręgowego Sądu w Katowicach w kontekście tego, jakoby WIBOR miał być jest nieprawidłowy...

%d bloggers like this: