Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

BANKI CORAZ BOGATSZE

Z najnowszych danych NBP wynika, że zysk netto wszystkich zarejestrowanych banków w Polsce wyniósł ponad 7.5 mld zł w okresie od stycznia do lipca bieżącego roku.

Raty kredytów złotowych w górę
FOT.: Łukasz Radziejewski / UNSPLASH

Zysk netto o 76% większy niż w analogicznym okresie zeszłego roku wypracowały wszystkie komercyjne banki działające w Polsce. Od stycznia do lipca banki osiągnęły przychody operacyjne netto na poziomie 40 mld. złotych, co oznacza wzrost o 0,3% rok do roku, w tym wypracowany zysk netto wyniósł 7 mld 680 mln zł. W samym lipcu zysk netto wyniósł 1,56 mld zł, co oznacza wzrost o 39% rdr.

W tym roku banki znacząco obniżyły koszty odsetkowe i odpisy z tytułu odpisów wartości aktywów finansowych. O 13% zwiększyły się przychody z tytułu opłat i prowizji.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Jerzy Kropiwnicki, który wczoraj zakończył swoją kadencje w Radzie Polityki Pieniężnej ma już nową pracę. Został doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego ds. obserwacji i...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

BIZNES I POLITYKA

Inflacja bazowa w Polsce najwyższa od sierpnia 2011 roku. W grudniu miara inflacji bazowej, która pokazuje zmiany cen usług bez cen żywności i energii...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.