Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

BANK UBS LEPIEJ OD OCZEKIWAŃ

BANK UBS

Bank UBS opublikował lepsze od oczekiwań wyniki za czwarty kwartał i zapowiedział skup akcji własnych o wartości 1 mld dolarów.

Wraz z wykupem akcji własnych, UBS planuje zaproponować dywidendę na akcję w wysokości 70 centów co oznacza wzrost o 27 proc. rok do roku. Przejdźmy jednak do samych wyników banku.

CZYTAJ TEŻ: SŁABE WYNIKI BP

Grupa w czwartym kwartale ubiegłego roku odnotowała stratę netto wysokości 279 mln dolarów, co było drugą stratą z rzędu z powodu kosztów związanych z przejęciem upadłego Credit Suisse. Analitycy spodziewali się jednak dużo gorszych wyników i prognozowali stratę netto w wysokości 372 mln dolarów. Całkowite przychody grupy wyniosły niemal równe 11 mld dolarów, co w porównaniu z trzecim kwartałem oznacza spadek o niemal 1 mld dolarów.

Mimo to Sergio Ermotti, prezes UBS powiedział, że bank odnotował bardzo dobrą rentowność oraz dobrą dynamikę wśród klientów.

Mieliśmy 22 miliardy dolarów napływu nowych aktywów netto, a także odnotowaliśmy bardzo dobre napływy depozytów zarówno w zakresie zarządzania majątkiem, jak i bankowości osobistej – podsumował prezes UBS.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BANK UBS LEPIEJ OD OCZEKIWAŃ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...