Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

Bez kategorii

BANK ROSJI KRWAWI W OBRONIE RUBLA

NIEWYPŁACALNOŚĆ DEWIZOWA ROSJI
BANK ROSJI KRWAWI W OBRONIE RUBLA

Rosyjski rubel w poniedziałek tracił na wartości nawet 40%. Rosjanie ustawiają się w olbrzymich kolejkach do banków i bankomatów by wyciągnąć swoje pieniądze.
Notowania rosyjskiej giełdy papierów wartościowych w Moskwie zostały zawieszone do odwołania.
Trwa za to przecena rosyjskich firm i banków notowanych na giełdzie w Londynie – tak wyglądał pierwszy dzień w Rosji po wprowadzeniu zachodnich sankcji ekonomicznych.

Rosyjski bank centralny próbuje ratować kurs rubla ale na razie mu się to nie udaje. Według danych Banku Rosji w połowie lutego Rosja miała około 643 miliardów dolarów w formie rezerw walutowych. W czasie pokoju bank centralny mógłby sprzedać te rezerwy kupując ruble, aby podtrzymać ich wartość.

– Rosyjskie bankructwo jest teraz zupełnie realne – przekonuje Tim Ash, ekonomista Blue Bay Asset Management, cytowany przez „Financial Times”. – To zdumiewające, jak wielcy mogą szybko upaść – dodaje.

Na londyńskiej giełdzie kurs akcji rosyjskiego Sberbanku spadł wczoraj o 74 proc. O ponad połowę potaniały natomiast naftowy Łukoil, gazowy Gazprom czy producent stali MMK czyli Magnitogorskiy Metallurgicheskiy Kombinat.

CZYTAJ TEŻ: ROSYJSKA AGRESJA NA UKRAINĘ


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BANK ROSJI KRWAWI W OBRONIE RUBLA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Indie nie pójdą droga państw Zachodu i nie zrezygnują z zakupów rosyjskiej ropy. Jak powiedział tamtejszy minister spraw zagranicznych Subrahmanyam Jaishankar,Indie będą priorytetowo traktować...

BIZNES I POLITYKA

Embargo na ropę Putina weszło w życie - Unia Europejska liczy, że obetnie roczne przychody Rosji o ok. 50 miliardów dolarów. Ceny ropy w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak udało się przywrócić porozumienie zbożowe w trakcie działań wojennych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Strzeleckim, analitykiem z PIE.

BIZNES I POLITYKA

6 października Unia Europejska przyjęła ósmy pakiet sankcji wobec Rosji w z związku z nielegalną aneksją okupowanych obwodów w Ukrainie a już dziś rozpatrzy...

%d bloggers like this: