Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

BANK POCZTOWY NA CELOWNIKU UOKIK

Bank pocztowy na celowniku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chodzi o naruszenie zbiorowych interesów konsumentów, którzy zaciągnęli w banku pocztowym kredyt konsumencki w latach 2011 – 2019 i spłacili go przed terminem w części lub w całości.

UOKIK KARZE DEALERÓW CIĘŻARÓWEK

Decyzja dotyczy: kredytu gotówkowego „Pożyczka na Poczcie”, „Kredytu Raz Dwa” oraz „Kredytu Pocztowego”.

Zgodnie z decyzją, UOKIK nie nałożył na bank kary finansowej, a na mocy porozumienia zobowiązał bank do zwrotu klientom część kosztów w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu. Bank Pocztowy w komunikacie potwierdził, że klienci mogą otrzymać od banku część proporcjonalnego zwrotu kosztów, które kredytobiorca musiał ponieść w związku z zawartą umową kredytową. Zwrócona kwota będzie proporcjonalna do okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy o kredyt konsumencki.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BANK POCZTOWY NA CELOWNIKU UOKIK

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał sześć decyzji dotyczących ukarania influencerów za brak współpracy z UOKiK. Kary wyniosły łącznie 139 tysięcy złotych, a...

POLSKA

UOKIK karci telekomy za usługi premium uruchamiane klientom bez ich wyraźnej zgody.

ŚWIAT

Bank pocztowy postanowił wyrazić swój sprzeciw przeciwko agresji Rosji na Ukrainę. Podjęto decyzję o zawieszeniu do odwołania realizacji przekazów pieniężnych poprzez MoneyGram do Rosji.

GPW

Santander consumer Bank został ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bank stosował złe praktyki dotyczące udzielania kredytów konsumenckich.

%d bloggers like this: