Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

BANK POCZTOWY NA CELOWNIKU UOKIK

Bank pocztowy na celowniku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chodzi o naruszenie zbiorowych interesów konsumentów, którzy zaciągnęli w banku pocztowym kredyt konsumencki w latach 2011 – 2019 i spłacili go przed terminem w części lub w całości.

UOKIK KARZE DEALERÓW CIĘŻARÓWEK

Decyzja dotyczy: kredytu gotówkowego „Pożyczka na Poczcie”, „Kredytu Raz Dwa” oraz „Kredytu Pocztowego”.

Zgodnie z decyzją, UOKIK nie nałożył na bank kary finansowej, a na mocy porozumienia zobowiązał bank do zwrotu klientom część kosztów w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu. Bank Pocztowy w komunikacie potwierdził, że klienci mogą otrzymać od banku część proporcjonalnego zwrotu kosztów, które kredytobiorca musiał ponieść w związku z zawartą umową kredytową. Zwrócona kwota będzie proporcjonalna do okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy o kredyt konsumencki.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Santander consumer Bank został ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bank stosował złe praktyki dotyczące udzielania kredytów konsumenckich.

POLSKA

UOKiK karze dealerów ciężarówek za zmowę - chodzi o firmy z Polski i z Holandii.

FIRMA

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na sieć Kaufland karę w wysokości około 140 milionów zł. To łączna kwota za nieuczciwe wykorzystywanie przewagi kontraktowej...

POLSKA

UOKIK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie nowych zasad polityki prywatności i przetwarzania danych osobowych wprowadzonych przez producenta m.in....