Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

BANK OF CHINA OGRANICZA USŁUGI W ROSJI

BANK OF CHINA OGRANICZA USŁUGI

Wykonanie przelewu z Rosji do Stanów Zjednoczonych i Europy przez Chiny stało się niemożliwe. Taką opcję zlikwidował Bank od China.

Od 13 czerwca Finam Bank przestał przyjmować zlecenia na transfer środków w juanach, dolarach, euro i dolarach hongkońskich za pośrednictwem rachunków korespondentów Bank of China. Ograniczenia te wiążą się z ryzykiem wtórnych sankcji lub innych restrykcji wobec chińskich banków, którym może grozić zamknięcie własnych rachunków korespondentów w bankach amerykańskich i europejskich.

CZYTAJ TEŻ: RYNKI W TYM TYGODNIU

Podobne ograniczenia wprowadziły w ostatnich miesiącach banki Kazachstanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich – państw uznawanych przez Rosję za przyjazne.

BANK OF CHINA OGRANICZA USŁUGI W ROSJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: