Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

BANK MILLENNIUM Z MILIARDOWĄ STRATĄ

MILLENNIUM ZWIĘKSZA REZERWY
FOT. MILLENNIUM

Bank Millennium opublikował wyniki finansowe za III kwartał. Strata netto wyniosła na poziomie 1,001 mld zł. Wynik nie jest zaskoczeniem na rynku bowiem oczekiwania domów maklerskich wahały się od 954 mln do miliarda 20 milionów złotych. Rok wcześniej w analogicznym okresie strata wynosiła 311,3 mln zł.

Bank poinformował wcześniej, że ujęcie z góry kosztów wakacji kredytowych wysokości 1,4 mld zł wpłynie negatywnie na wynik netto w III kwartale. Z tego programu skorzystało 66 proc. uprawnionych kredytobiorców a poziom ich wykorzystania był wyższy we wrześniu niż sierpniu. Szacunki kosztów programu wakacji kredytowych zostaną rewidowane na początku przyszłego roku.

Całkowita wartość roszczeń wniesionych przez posiadaczy kredytów walutowych wynosi obecnie 2 i pół miliarda złotych oraz 183 miliony franków szwajcarskich. Bank przypomina, że jest stroną pozwu zbiorowego, obejmującego pierwotnie 3 281 umów kredytowych którego przedmiotem jest „ustalenie odpowiedzialności banku z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia w związku z zawartymi walutowymi kredytami hipotecznymi”.

„Na dzień 30 września 2022 r. bank miał 15 044 umowy kredytowe i dodatkowo 1 178 umów kredytowych z byłego Euro Banku (84% umów kredytowych przed sądem pierwszej instancji oraz 16% umów kredytowych przed sądem drugiej instancji) będących przedmiotem prowadzonych obecnie indywidualnych sporów sądowych (z wyłączeniem roszczeń wniesionych przez bank przeciw klientom, tzw. spraw windykacyjnych), dotyczących klauzul indeksacyjnych w walutowych kredytach hipotecznych” – czytamy w sprawozdaniu finansowym.

„Natarczywa kampania reklamowa obserwowana w domenie publicznej wpływa na liczbę sporów sądowych. Do końca 2019 r. przeciwko bankowi złożono 1 982 indywidualne roszczenia (dodatkowo 236 przeciwko dawnemu Euro Bankowi), w 2020 r. liczba ta wzrosła o 3 006 (265), w 2021 r. wzrosła o 6 152 (422), natomiast w pierwszych trzech kwartałach 2022 r. wzrosła o 4 460 (301)” – czytamy również.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BANK MILLENNIUM Z MILIARDOWĄ STRATĄ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: