Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

BANK JAPONII UTRZYMAŁ STOPY

Bank Japonii trzyma się luźnej polityki pieniężnej.

BANK JAPONII

Bank Japonii pozostawia stopy procentowe na niezmienionym poziomie, utrzymując ultraluźną politykę pieniężną.

W oświadczeniu wydanym po wrześniowym posiedzeniu Bank Japonii oświadczył, że utrzyma krótkoterminowe stopy procentowe na poziomie -0,1% mając na uwadze „niezwykle wysoką niepewność” co do perspektyw wzrostu gospodarczego w kraju i na świecie.

Zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami BOJ ograniczył także rentowność 10-letnich japońskich obligacji skarbowych do poziomu około zera.

„W obliczu niezwykle dużej niepewności dotyczącej gospodarek i rynków finansowych w kraju i za granicą Bank będzie cierpliwie kontynuował łagodzenie polityki pieniężnej, sprawnie reagując na rozwój aktywności gospodarczej i cen, a także warunki finansowe” – stwierdził Bank Japonii w swoim oświadczeniu wydanym dzisiaj nad ranem.

CZYTAJ TEŻ: ROSJA MIESZA NA RYNKU DIESELA

Jednak wyjątkowo luźna polityka monetarna japońskiego banku centralnego wyróżnia Japonięna tle głównych banków centralnych, które w ciągu ostatnich dwóch lat podniosły stopy procentowe, aby kontrolować uporczywie rosnącą inflację.

Częściowo w wyniku tej rozbieżności w polityce BOJ i reszty świata, po piątkowej decyzji jen japoński spadł w stosunku do dolara o około 0,4% do około 148,16, podczas gdy rentowność 10-letnich japońskich obligacji rządowych pozostała w dużej mierze niezmieniona. Jak dotąd jen osłabił się w tym roku o ponad 11% w stosunku do dolara.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja w strefie euro bez zmian. Z finalnych danych Eurostatu wynika, że odczyt zharmonizowany, pozwalający porównać zmianę cen w różnych krajach w strefie euro,...

INFLACJA

Inflacja bazowa czyli ta za którą odpowiada Rada Polityki Pieniężnej w kwietniu znowu spadła, ale nadal jest daleko od celu Narodowego Banku Polskiego.

USA

Po kilku miesiącach gorszych odczytów, wreszcie w USA pojawia się inflacyjna ulga. Co prawda wskaźnik inflacji nadal pozostaje relatywnie wysoki, ale inwestorzy mogli się...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kiedy przyspieszy inflacja i dlaczego oraz jaki będzie ten przyrost, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z prof. Grażyną Ancyparowicz, doradczynią prezesa NBP...