Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

BANK HANDLOWY BEZ DYWIDENDY

Akcjonariusze Banku Handlowego, lepiej znanego jako Citi Handlowy muszą złapać się za portfel. KNF nie zezwolił na wypłatę dywidendy z zysku za 2019 roku, która miała wynieść 3.66zł na akcję.

CITI HANDLOWY
CITI HANDLOWY

Komisja Nadzoru Finansowego nie zezwoliła na wypłatę dywidendy Banku Handlowego z wypracowanego zysku w 2019 roku, który wyniósł 479 mln zł. Bank wnioskował o wypłatę 100%, 75% lub 50% zysku w postaci dywidendy jednak KNF podjął decyzję o niepodzielności zysku że handlowego ponieważ nie dotrzymał warunków, które umożliwiłyby pozytywne rozpatrzenie wniosku na wypłatę zysku. Oznacza to, że wszyscy akcjonariusze, którzy byli właścicielami banku handlowego w 2019 roku nie otrzymają wypłaty dywidendy. Co innego akcjonariusze z 2020 roku ponieważ KNF dał zielone światło na wypłatę dywidendy w wysokości 100% zysku za 2020 rok, który wyniósł 158 mln zł. Dywidenda na jedną akcję wyniesie 1,2 zł.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...