Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

BANK ANGLII PODNIESIE STOPY

BANK ANGLII PODNIESIE STOPY
źr. CC BY-SA 3.0

Bank Anglii będzie musiał podnieść stopy procentowe na posiedzeniu 22 czerwca – wieszczą ankietowani przez agencję Reuters. Inflacja na Wyspach spada, ale dynamika tego spadku jest bardzo powolna, zaś na rynku pracy rośnie obawa o rozkręcenie spirali płacowo-cenowej.

Podwyżka stóp we czwartek za tydzień byłaby już 13 w serii. Stawki mają wzrosnąć o 25 punktów bazowych, w przypadku benchmarkowej do 4.75 proc., najwyższego poziomu od 15 lat. Pojawiają się przy tym spekulacje, że to nie koniec cyklu, a bank centralny może podnieść stopy w tym roku do nawet 6%.

CZYTAJ TEŻ: WALL STREET ROŚNIE

Według oficjalnych danych, wynagrodzenie podstawowe wzrosło w okresie trzech miesięcy do kwietnia o 7.2% w ujęciu rocznym, odnotowując najwyższą dynamikę w historii. Kwietniowa inflacja konsumencka zarejestrowała spadek do 8.7%. r/r, i był on niższy niż zakładały prognozy. Swój szczyt w obecnym cyklu odnotowała w październiku ubiegłego roku. na poziomie 11.1%.

BANK ANGLII PODNIESIE STOPY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: