Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

BANK ANGLII BĘDZIE BRONIŁ FUNTA

Bank Anglii będzie bronił funta. Kanclerz skarbu apeluje, by nie grano przeciwko brytyjskiej walucie.

BANK ANGLII BĘDZIE BRONIŁ FUNTA
foto: pixabay.com

Bank Anglii zdecydował się na radykalne kroki w obronie swojej waluty. Bank centralny Wielkiej Brytanii zdecydował się dzisiaj zawiesić program sprzedaży obligacji skarbowych i zobowiązał się do zakupu obligacji o długim terminie wykupu, aby przeciwdziałać – jak to nazwał – „dysfunkcji na rynku”.

Dodatkowo brytyjski kanclerz skarbu Kwasi Kwarteng zaapelował do światowych finansistów by ci nie grali przeciwko funtowi. Nawiązał tym samym do tzw. czarnego czwartku z 16 września 1992 r. kiedy to atak spekulacyjny dokonany przez Georga Sorosa na funta doprowadził do gwałtownej deprecjacji brytyjskiej waluty i wycofania funta szterlinga z mechanizmu ERM.

CZYTAJ TEŻ: ROŚNIE RENTOWNOŚĆ POLSKICH OBLIGACJI

W tym tygodniu brytyjska waluta straciła do dolara ponad 7 proc. spadając do najniższego poziomu od ponad 37 lat. Tak silna reakcja to odpowiedź na ubiegłotygodniowe zapowiedzi nowego brytyjskiego rządu ostrych cięć podatków.
Także brytyjskie obligacje skarbowe zaliczyły największą przecenę w historii – w ciągu tygodnia rentowność brytyjskich 10-latek skoczyła o ponad 125 punktów bazowych. Zaczęła spadać dopiero po dzisiejszej zapowiedzi skupu przez Bank Anglii.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BANK ANGLII BĘDZIE BRONIŁ FUNTA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: