Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

BANIAK ZOSTANIE W ARESZCIE

BANIAK ZOSTANIE W ARESZCIE
źródło: twitter

Sąd rejonowy zgodził się by Rafał Baniak wyszedł z aresztu. Były szef Pracodawców RP miał wpłacić tylko 500 tys. zł kaucji. Baniak jednak nie wyjdzie na wolność, bo prokuratura złożyła skuteczne zażalenie.

Zdaniem Sądu Apelacyjnego w Katowicach, były szef Pracodawców musi pozostać w areszcie ponieważ zachodzi realna obawa matactwa, a poza tym za zarzucane mu czyny grozi wysoka kara.

Były wiceminister skarbu Rafał Baniak na początku lutego usłyszał zarzuty m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz powoływania się na wpływy. Zarzuty związane są z ustawianiem kontraktów z warszawskim MPO wartych 600 mln zł w zamian za łapówkę w wysokości 4 mln 990 tys. zł.

Pod koniec kwietnia sąd uwzględnił wniosek prokuratora i postanowił o przedłużeniu tymczasowego aresztowania wobec Rafała Baniaka do 31 lipca 2023 r. Jednocześnie zastrzegł, że Baniak może być zwolniony po wpłaceniu 500 tys. zł kaucji. Prokuratura nie zgadzała się z decyzją sądu o tzw. areszcie warunkowym.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: