Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

BANAMEX TRAFI NA GIEŁDĘ W MEKSYKU

BANAMEX TRAFI NA GIEŁDĘ W MEKSYKU
POZNAN, POL - NOV 12, 2020: Laptop computer displaying logo of Banamex, the second-largest bank in Mexico, a Citigroup subsidiary.

Citigroup ogłosiła, że planuje przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną swojej działalności w Meksyku.

Citigroup chce zakończyć wydzielanie swoich aktywów w meksyku do połowy przyszłego roku.

Z kolei debiut na giełdzie nastąpiłby w 2025 roku.

Jak podała stacja CNBC bank nie zdecydował jeszcze gdzie będzie notowana wydzielona spółka. Możliwe jest, że Banamex zadebiutuje i na giełdzie w USA i w Meksyku.

Citigroup kupiła Banamex za ponad 12 miliardów dolarów w 2001 roku. Bank dziś liczy ponad 1300 oddziałów z ponad 12 milionami klientów detalicznych i około 10 milionami klientów funduszy emerytalnych. CITIBANAMEX zatrudnia ponad 38 tys. pracowników.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d