Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

BAN NA KLOCKI. LEGO OSTATECZNIE WYCOFUJE SIĘ Z ROSJI

Rosyjskie dzieci już wkrótce nie będą mogły bawić się klockami LEGO. Duński producent zabawek zdecydował o zaprzestaniu działalności handlowej i zerwaniu relacji z Grupą Inventive Retail, która prowadziła w Rosji 81 sklepów firmowych LEGO.

BAN NA KLOCKI. LEGO OSTATECZNIE WYCOFUJE SIĘ Z ROSJI
Źródło: Lego.com

Jak podaje portal INC.russia, informacja ta miała być potwierdzona przez dyrektora generalnego rosyjskiego LEGO. Moskiewski oddział firmy zwolnił już 70 pracowników i zapewnił im odprawę. Według portalu, po rozwiązaniu umowy między LEGO a Inventive Retail Group, IRG nie będzie mogła sprzedawać towarów pod brandem LEGO, a marka oficjalnie opuści rosyjski rynek.

CZYTAJ TEŻ: SANKCJE DEWASTUJĄ ROSYJSKI PRZEMYSŁ

Na początku maja rosyjskie władze umieściły produkty firmy LEGO na liście około stu kategorii towarów, których import bez zgody właściciela praw intelektualnych jest w Rosji dozwolony. Jak przekazuje portal, zestawy przywożone w ramach tzw. importu równoległego (sprowadzania do kraju towarów oryginalnych, ale bez zgody właściciela praw do znaków towarowych) mogą być sprzedawane w tych samych sklepach, ale ich oznakowanie będzie musiało zostać zmienione.

Duńska firma ogłosiła wstrzymanie nowych dostaw do Rosji jeszcze 3 marca, a duńskie biuro obiecało przekazać ponad 16,5 mln dolarów „na wsparcie narodu ukraińskiego”. Jednak sklepy należące do rosyjskiego dystrybutora nadal sprzedawały zmagazynowane towary.

Czym będą bawić się rosyjskie dzieci? Jak podaje Bielsat.pl, jeszcze pod koniec czerwca Rosgwardia, największa spośród struktur bezpieczeństwa wewnętrznego w Rosji, wprowadziła własne zestawy dla dzieci. W ich skład wchodzą zabawkowe wyrzutnie rakiet, czołgi czy więźniarki. „Aby wychować porządne pokolenie, trzeba od najmłodszych lat wpajać właściwe wartości: uczciwość, patriotyzm, wierność słowu i czynowi. Nasze dzieci potrzebują odpowiednich zabawek” – informowała służba.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BAN NA KLOCKI. LEGO OSTATECZNIE WYCOFUJE SIĘ Z ROSJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że od 5 lutego będzie obowiązywało embargo na ropę z Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym w...

FIRMA

Pożar rafinerii w Szwecji - 6 dni przed wprowadzeniem embarga na paliwa z Rosji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że od początku roku widzimy już systematyczne obniżki cen gazu i czy firmy najgorsze mają już za sobą, rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

EUROPA

Akcje producenta Leopardów prawie najdroższe w historii. Kurs reaguje na oczekiwania, że Niemcy zgodzą się na reeksport czołgów, co da koncernowi Rheinmetall dodatkowe zamówienia.

%d bloggers like this: