Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

BALTIC PIPE NA POLSKIM LĄDZIE

Gazociąg Balic Pipe – a dokładnie jego podmorska część dotarła do polskiego lądu – potwierdził operator systemu przesyłowego Gaz- System.

BALTIC PIPE NA POLSKIM LĄDZIE

Gazociąg był przeciągany tunelem ze statku do układania rur Castoro Sei.
Końcowy odcinek gazociągu, spawany z rur na statku był wciągany z użyciem stalowej liny na brzeg w okolicy Pogorzelicy.

Jak podkreśla Gaz system gazociąg jest ułożony pod plażą i klifem dzięki zastosowaniu technologii mikrotunelingu .

Gdy połączone zostaną wciągnięte na polski brzeg fragmenty gazociągu, do dokończenia zostanie fragment u wybrzeży duńskiej Zelandii. Polski odcinek gazociągu zostanie ukończony do końca roku – szacuje Gaz System.

Gazociąg Baltic Pipe jest strategicznym dla Polski projektem. Umożliwi zastąpienie dostaw gazu z Rosji, gazem z Norwegii. Gazociąg będzie dostarczał gaz na rynki: polski i norweski oraz do państw sąsiadujących. Inwestorami budowy gazociągu są operatorzy przesyłowi: duński Energinet i polski Gaz-System.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Konsumpcja - motor wzrostu gospodarczego w Polsce - hamuje. Sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła w grudniu o 8 procent rok do roku. To...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.