Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bez kategorii

BALTIC PIPE NA POLSKIM LĄDZIE

Gazociąg Balic Pipe – a dokładnie jego podmorska część dotarła do polskiego lądu – potwierdził operator systemu przesyłowego Gaz- System.

Gazociąg był przeciągany tunelem ze statku do układania rur Castoro Sei.
Końcowy odcinek gazociągu, spawany z rur na statku był wciągany z użyciem stalowej liny na brzeg w okolicy Pogorzelicy.

Jak podkreśla Gaz system gazociąg jest ułożony pod plażą i klifem dzięki zastosowaniu technologii mikrotunelingu .

Gdy połączone zostaną wciągnięte na polski brzeg fragmenty gazociągu, do dokończenia zostanie fragment u wybrzeży duńskiej Zelandii. Polski odcinek gazociągu zostanie ukończony do końca roku – szacuje Gaz System.

Gazociąg Baltic Pipe jest strategicznym dla Polski projektem. Umożliwi zastąpienie dostaw gazu z Rosji, gazem z Norwegii. Gazociąg będzie dostarczał gaz na rynki: polski i norweski oraz do państw sąsiadujących. Inwestorami budowy gazociągu są operatorzy przesyłowi: duński Energinet i polski Gaz-System.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.