Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

HANDEL

BALTIC HUB SPARALIŻOWANY

PARALIŻ W BALTIC HUBIE
źródło: Baltic Hub

Trwa paraliż w gdańskim porcie kontenerowym. Powoli mamy do czynienia z efektem domina. Zatory w porcie powodują zatory na drogach i kolei. Tematem tym BIZNES24 zajmuje się od połowy października. Operator portu zapewniał naszą redakcję, że pod koniec listopada sytuacja powinna się poprawić. Zaostrza się też protest przewoźników na wschodzie kraju.

Korek w porcie komplikuje życie zarówno eksporterem, jak i importerom. Szczególnie teraz w okresie przedświątecznego wzmożonego transportu towarów. Statki, które czekają na redzie mają towar, który musi być rozładowany w Gdańsku, ale z Polski nie wracają na pusto. W Baltic Hub czekają bowiem na nich towary, które mają przewieźć w inny rejon świata. Opóźnienie u nas powoduje zamieszanie w innym porcie, ale też wśród przewoźników kolejowych i drogowych.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA PRODUCENCKA W NIEMCZECH NADAL SPADA

Niemal miesiąc temu Charles Baker, dyrektor generalny, operatora zapewniał naszą redakcję, że rekrutuje nowych pracowników, co pozwoli w najbliższych dniach rozmieszczać na nabrzeżu 10 ganków statkowych przez całą dobę – więc przez bramy terminala będą przez całą dobę otwarte dla przewoźników. Firma obiecała, że pod koniec listopada sytuacja w porcie powinna się unormować.

Zamieszanie jest też na nasze wschodniej granicy gdzie na przejściu w Hrebennem i Dorohusku trwa protest przewoźników. W tym tygodniu ma on zostać rozszerzony o przejście w Medyce. Polscy kierowcy chcą by Bruksela przywróciła kwoty transportowe, które obowiązywały przed inwazją Rosji na Ukrainę, co ograniczyłoby liczbę ukraińskich ciężarówek, które mogły wjechać do Polski i reszty UE.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BALTIC HUB SPARALIŻOWANY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Oczekiwania inflacyjne w USA są najniższe od dwóch lat - wynika z danych opublikowanych przez FED w Nowym Jorku.

PRAWO

Ustawa o Sądzie Najwyższym niekonstytucyjna. To jest ta ustawa, która miała uruchomić środki z Krajowego Planu Odbudowy.

USA

Dziś amerykanie próbowali sprzedać obligacje o wartości 50 mld dolarów. Tom di Galoma współkierujący nowojorską spółką BTIG powiedział MarketWatch, że aukcja poszła źle.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

%d