Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

HANDEL

BALTIC HUB SPARALIŻOWANY

PARALIŻ W BALTIC HUBIE
źródło: Baltic Hub

Trwa paraliż w gdańskim porcie kontenerowym. Powoli mamy do czynienia z efektem domina. Zatory w porcie powodują zatory na drogach i kolei. Tematem tym BIZNES24 zajmuje się od połowy października. Operator portu zapewniał naszą redakcję, że pod koniec listopada sytuacja powinna się poprawić. Zaostrza się też protest przewoźników na wschodzie kraju.

Korek w porcie komplikuje życie zarówno eksporterem, jak i importerom. Szczególnie teraz w okresie przedświątecznego wzmożonego transportu towarów. Statki, które czekają na redzie mają towar, który musi być rozładowany w Gdańsku, ale z Polski nie wracają na pusto. W Baltic Hub czekają bowiem na nich towary, które mają przewieźć w inny rejon świata. Opóźnienie u nas powoduje zamieszanie w innym porcie, ale też wśród przewoźników kolejowych i drogowych.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA PRODUCENCKA W NIEMCZECH NADAL SPADA

Niemal miesiąc temu Charles Baker, dyrektor generalny, operatora zapewniał naszą redakcję, że rekrutuje nowych pracowników, co pozwoli w najbliższych dniach rozmieszczać na nabrzeżu 10 ganków statkowych przez całą dobę – więc przez bramy terminala będą przez całą dobę otwarte dla przewoźników. Firma obiecała, że pod koniec listopada sytuacja w porcie powinna się unormować.

Zamieszanie jest też na nasze wschodniej granicy gdzie na przejściu w Hrebennem i Dorohusku trwa protest przewoźników. W tym tygodniu ma on zostać rozszerzony o przejście w Medyce. Polscy kierowcy chcą by Bruksela przywróciła kwoty transportowe, które obowiązywały przed inwazją Rosji na Ukrainę, co ograniczyłoby liczbę ukraińskich ciężarówek, które mogły wjechać do Polski i reszty UE.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BALTIC HUB SPARALIŻOWANY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Wizz Air nie ląduje i nie startuje na Okęciu, londyńska giełda nie jest w stanie nadawać komunikatów, latać przestało szereg linii lotniczych w Azji....

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O problemach w branży TSL rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Wochem, zastępcą Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.