Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

BAJOŃSKIE ODPRAWY W PŻB

ODPRAWY W PŻB
źródło: Polferries

Zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej zapewnił sobie złote spadochrony na wypadek zwolnień. Tuż przed wyborami przeprowadzono masową zmianę umów o pracę. Zarząd zapisał sobie i kadrze kierowniczej 15 dodatkowych pensji w przypadku utraty stanowisk.

Polska Żegluga Bałtycka to kołobrzeski armator promowy kojarzący się ze słynną stępką niewybudowanego promu. „Rzeczpospolita” ujawnia dziś, że na kilka dni przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi w firmie doszło do masowych zmian umów o pracę.

CZYTAJ TEŻ: WALL STREET CZEKA NA INFLACJĘ

Wprowadzono aneksy, w których pojawił się zapis, że w przypadku wypowiedzenia składanego przez spółkę, okres wypowiedzenia zostaje wydłużony do sześciu miesięcy, bez obowiązku świadczenia pracy.

Do tego doszła rekompensata w wysokości sześciokrotności wynagrodzenia, a prócz tego zarząd zawarł z dyrektorami umowy o zakazie konkurencji. Zobowiązywały spółkę do zapłaty odszkodowania w wysokości sześciokrotności połowy miesięcznego wynagrodzenia, czyli w praktyce jeszcze kolejnych trzech pensji. W rezultacie, w przypadku zwolnienia, kadra kierownicza otrzymałaby po 15 dodatkowych wypłat.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BAJOŃSKIE ODPRAWY W PŻB

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...

UNIA EUROPEJSKA

Afera w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, która może spowodować utratę ogromnych środków z unijnej kasy.