Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

AZURE RATUJE MICROSOFT

AZURE RATUJE MICROSOFT

Aż o 30 proc. wzrosły przychody Microsoftu z chmury Azure. Ta informacja spowodowała, że chwilę po publikacji raportu akcje spółki w notowaniu przedsesyjnym wyceniane były na ponad 413 dolarów.

Raport opublikowany przez technologicznego giganta wygląda następująco.
W ostatnich trzech miesiąca ubiegłego roku Microsoft wypracował przychody na poziomie 62 miliardów 20 milionów dolarów – rynki oczekiwały wyniku na poziomie 61 miliardów 120 milionów dolarów. Wypracowany przychód przełożył się na 2 dolary 93 centy zysku na akcje. Wynik ten jest o 5 centów lepszy od konsensusu.

CZYTAJ TEŻ: WZROSTOWY START SEZONU NA WALL STREET

Segment Intelligent Cloud wygenerował prawie 26 miliardów dolarów przychodów co w ujęciu rocznym oznacza wzrost o 20 proc. Duży wpływ na wyniki tej grupy miał jeden z najnowszych produktów Microsoftu – chmura Azure. Jej przychody rok do roku wzrosły aż o 30 proc. Analitycy również spodziewali się wzrostu, ale na poziomie 27 proc. Microsoft ma obecnie 53 tys. klientów Azure z czego jedną trzecią stanowią nowi użytkownicy tego produktu.

W drugim kwartale roku fiskalnego Microsoft sfinalizował przejęcie wydawcy gier wideo Activision Blizzard, co było największą transakcją w historii.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

AZURE RATUJE MICROSOFT

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

HANDEL

Konsumpcja w Polsce znacznie wzrosła w styczniu.

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.