Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

AZOTY ZE STRATĄ PÓŁ MILIARDA

GRUPA AZOTY

Znacznie większą stratą niż zakładał rynek zakończył się drugi kwartał dla grupy azoty. Przychody spółki spadły o prawie 45% w ujęciu rocznym.

Grupa Azoty szacuje skonsolidowane przychody ze sprzedaży w II kw. tego roku. na niespełna 4 miliardy złotych. Strata netto wyniosła 543 mln zł.

Spółka podała, że w drugim kwartale, podobnie jak pozostali producenci europejscy zmagała się z niekorzystnymi warunkami makroekonomicznymi, będącymi konsekwencją agresji Rosji na Ukrainę, skutkującymi zmniejszonym popytem na rynkach produktów spółek całej grupy.

CZYTAJ TEŻ: HANDEL BĘDZINEM BEZ NARUSZEŃ

Od trzeciego kwartału, zgodnie z publikowanymi szacunkowymi wolumenami produkcji, grupa obserwuje wzrost popytu na nawozy, co – jak podano – przy utrzymaniu tego trendu znajdzie odzwierciedlenie w wynikach finansowych w 3 i 4 kwartale tego roku.

W komunikacie podkreślono, że pozytywnie na wyniki drugiego kwartału wpłynęła sprzedaż zakupionych na rynku we wcześniejszych okresach uprawnień do emisji CO2 przez spółki zależne m.in Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy”, a łączny dodatni wpływ z tego tytułu na wyniki całej grupy w analizowanym okresie wyniósł 289 mln zł.

AZOTY ZE STRATĄ PÓŁ MILIARDA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: