Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

AZOTY NIE SPRZEDADZĄ PUŁAW OBAJTKOWI

Miesiąc po wyborach Grupa azoty już nie tak chętnie chce sprzedać swoje zakłady w Puławach Orlenowi. Spółka z siedzibą w Mościcach zapowiedziała dzisiaj rozpoczęcie rozmów z płockim koncernem na temat cofnięcia procesu akwizycji.

AZOTY LEKKO W GÓRĘ PO WYNIKACH
AZOTY LEKKO W GÓRĘ PO WYNIKACH

Niespełna pół roku temu w czerwcu Orlen informował o rozpoczęciu procesu due diligence Zakładów Azotowych Puławy. Sam Daniel Obajtek zapowiadał wówczas, że chciałby sfinalizować przejęcie Puław do końca tego roku. Jak powiedział wiceprezes grupy Azoty Marek Wadowski:
“Zakończone przez zewnętrzną firmę doradczą analizy, uwzględniające uwarunkowania rynkowe i płynące z nich jednoznaczne rekomendacje o charakterze strategicznym, nie dają podstaw do kontynuowania rozmów dotyczących potencjalnej akwizycji Grupy Azoty Puławy przez Orlen.

Kontynuujemy dalsze, szersze analizy, które pozwolą opracować kolejne działania prowadzące do powrotu grupy kapitałowej na ścieżkę odbudowy jej wartości rynkowej. Równolegle realizujemy działania nastawione na dalszą optymalizację naszych biznesów oraz kontynuujemy rozmowy z instytucjami finansującymi. Stale monitorujemy rynek i dostosowujemy produkcję do aktualnego zapotrzebowania, które sukcesywnie w ostatnich miesiącach rośnie” – powiedział Wadowski cytowany w komunikacie.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Oczekiwania inflacyjne w USA są najniższe od dwóch lat - wynika z danych opublikowanych przez FED w Nowym Jorku.

PRAWO

Ustawa o Sądzie Najwyższym niekonstytucyjna. To jest ta ustawa, która miała uruchomić środki z Krajowego Planu Odbudowy.

USA

Dziś amerykanie próbowali sprzedać obligacje o wartości 50 mld dolarów. Tom di Galoma współkierujący nowojorską spółką BTIG powiedział MarketWatch, że aukcja poszła źle.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

%d