Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

AZOTY NIE SPRZEDADZĄ PUŁAW OBAJTKOWI

Miesiąc po wyborach Grupa azoty już nie tak chętnie chce sprzedać swoje zakłady w Puławach Orlenowi. Spółka z siedzibą w Mościcach zapowiedziała dzisiaj rozpoczęcie rozmów z płockim koncernem na temat cofnięcia procesu akwizycji.

AZOTY LEKKO W GÓRĘ PO WYNIKACH
AZOTY LEKKO W GÓRĘ PO WYNIKACH

Niespełna pół roku temu w czerwcu Orlen informował o rozpoczęciu procesu due diligence Zakładów Azotowych Puławy. Sam Daniel Obajtek zapowiadał wówczas, że chciałby sfinalizować przejęcie Puław do końca tego roku. Jak powiedział wiceprezes grupy Azoty Marek Wadowski:
„Zakończone przez zewnętrzną firmę doradczą analizy, uwzględniające uwarunkowania rynkowe i płynące z nich jednoznaczne rekomendacje o charakterze strategicznym, nie dają podstaw do kontynuowania rozmów dotyczących potencjalnej akwizycji Grupy Azoty Puławy przez Orlen.

Kontynuujemy dalsze, szersze analizy, które pozwolą opracować kolejne działania prowadzące do powrotu grupy kapitałowej na ścieżkę odbudowy jej wartości rynkowej. Równolegle realizujemy działania nastawione na dalszą optymalizację naszych biznesów oraz kontynuujemy rozmowy z instytucjami finansującymi. Stale monitorujemy rynek i dostosowujemy produkcję do aktualnego zapotrzebowania, które sukcesywnie w ostatnich miesiącach rośnie” – powiedział Wadowski cytowany w komunikacie.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

PRAWO

Sąd Apelacyjny w Łodzi prawomocnie przyklepał dziś połączenie Orlenu i Lotosu. Uchylenia uchwały domagała się część inwestorów.

INNE

Rosną koszty radosnej działalności zarządu szwajcarskie spółki Orlenu. teraz okazuje się, że starta związana zakupem ropy widmo wzrosła od pierwotnie podawanej kwoty o kolejne...

INNE

Prokuratura prowadzi trzy śledztwa dotyczące byłego zarządu spółki Orlen. Jedno z nich dotyczy fuzji Orlenu z Lotosem, drugie zaniżania cen paliw w kampanii wyborczej...

SPÓŁKI SKARBU PAŃSTWA

W ubiegłym roku opłacało pracować się w Orlenie. Zarobki w płockim koncernie były 1,5 razy wyższe niż przeciętne wynagrodzenie. Oczywiście dużo więcej można było...