Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

AZOTY LEKKO W GÓRĘ PO WYNIKACH

Z umiarkowanym zadowoleniem przyjęli inwestorzy skokowy wzrost zysku Grupy Azoty w II kwartale tego roku. Kurs lekko rośnie po tym, jak spółka poinformowała o 168 milionach złotych zysku w II kwartale – aż o 111 mln złotych więcej, niż przed rokiem.

AZOTY LEKKO W GÓRĘ PO WYNIKACH
FOT.: GRUPA AZOTY

Po godzinie handlu kurs spółki Azoty rósł o ok. 1%, zbliżając się do 30 złotych.

Przychody ze sprzedaży wyniosły w II kwartale 3 mld 173 mln zł. Zaprezentowane wyniki są zgodne z szacunkami.
Grupa Azoty podkreśla w komunikacie, że przeważającą część kosztów stanowią rosnące ceny surowców w tym historycznie wysokie ceny uprawnień do emisji CO2  i rekordowe ceny gazu, które sięgają ponad 50 euro za MWh. To także wpłynęło na ceny nawozów w Polsce i na całym świecie.

AZOTY LEKKO W GÓRĘ PO WYNIKACH
AZOTY LEKKO W GÓRĘ PO WYNIKACH

Grupa Azoty to drugi największy w Unii Europejskiej producent nawozów azotowych i wieloskładnikowych


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce - do CCC należy prawie 1/5 rynku -...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.