Connect with us

Hi, what are you looking for?

RYNKI

AZOTY 1Q21: WIĘKSZE PRZYCHODY MNIEJSZY ZYSK

Największa polska firma chemiczna Grupa Azoty podała wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku. Mimo większych niż przed rokiem przychodów spółka zanotowała znaczący spadek zysków.

Grupa Azoty odnotowała w pierwszych trzech miesiącach roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 3 mld 362 mln zł, czyli o 258 mln więcej niż w analogicznym okresie 2020 roku.

Wynik EBITDA (zysk operacyjny przed opodatkowaniem i amortyzacją) ukształtował się na poziomie 405 mln zł. Zysk netto wyniósł w tym okresie 86 mln zł, a marża EBITDA ukształtowała się na poziomie 12,0 proc. Rok wcześniej zysk netto firmy wyniósł ponad 165 mln zł.

Firmie nie sprzyjały w pierwszym kwartale rosnące ceny surowców. Długa zima uderzyła w sprzedaż nawozów.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.