Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

AWANTURA W NBP

Coraz więcej niepokojących sygnałów płynie z zespołu prezesa Adama Glapińskiego.

Adam Glapiński, prezes NBP
Adam Glapiński, prezes NBP

Członkowie RPP mają utrudnione możliwości działania, a spotkania członków Rady z analitykami NBP są możliwe tylko za zgodą dyrektor Gabinetu Prezesa NBP – powiedział w radiu TOK FM członek RPP Przemysław Litwiniuk.

Zapytany o to, czy czuje, że prezes NBP ogranicza możliwość wykonywania mandatu członka RPP, Litwiniuk powiedział: – że nie wie czy jest to konkretnie działania pana prezesa, czy skutek atmosfery jaką interpretują dyrektorzy poszczególnych departamentów, jak dodał Litwininiuk, nawet jego
karta wejściowa działa tylko na korytarz RPP.

Dodał, że bezskutecznie zabiega od dłuższego czasu, żeby powrócić do co najmniej 2-dniowych posiedzeń RPP

Do wypowiedzi Litwiniuka odniósł się NBP.

Jak wynika z oświadczenia, Adam Glapiński proponował członkom Rady powrót do rytmu i częstotliwości spotkań sprzed pandemii czyli dwa razy w miesiącu posiedzenie decyzyjne dwudniowe), jednak Prof. Litwiniuk miał nie wykazać żadnego zainteresowania tą propozycją”

„Członkowie RPP mają dostęp do wszystkich informacji i analiz NBP taki sam jak w poprzednich kadencjach RPP” – dodano.

Na prośbę PAP Biznes do odpowiedzi banku odniósł się sam Litwiniuk, który uznał, że dementi banku jest sprzeczne z wartościami NBP, którymi powinna być prawda i wiedza dodał też, że podejmie we właściwym trybie działania ukierunkowane na odtajnienie zapisu odpowiednich części posiedzeń RPP.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak długo będziemy musieli uciekać przed wysoką inflacją rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Jarosławem Klepackim z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najwyższym odczycie inflacji bazowej w sięgającej 2001 roku historii statystyk rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z doktorem Błażejem Podgórskim, prodziekanem Wydziału Finansów i...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co wynika z dokumentu zawierającego treść projekcji inflacji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią RPP.

POLSKA

O tym dlaczego Rada Polityki Pieniężnej wstrzymuje się od decyzji o podwyżce stóp procentowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem...

%d bloggers like this: